mouse code

كد ماوس

خبر از استقلال

مرفاوی: بدهکارها برای ماندن در استقلال چانه‌زنی می‌کنند


سرمربی سابق استقلال گفت: شاید طلبم از استقلال را از آسمان دریافت کنم.
فارس: هنوز پیشنهادی از تیم‌های لیگ برتری ندارید؟
فعلا که خانه نشسته‌ام اما دوست ندارم خدایی نکرده همکارانم ببازند یا دعا کنم که آنها شکست بخورند تا من تیم بگیرم. هرچه خیر است دست خداست و من هم تابع آن هستم.
فارس: بازی تیم ملی مقابل لبنان را تماشا کردید؟
بازی را دیدم و قبول دارم که شکست مقابل لبنان برای ما ناراحت کننده است و البته تلخ. وقتی ما ادعا می‌کنیم در سطح اول فوتبال آسیا هستیم نباید چنین نتایجی بگیریم که به نفع‌مان نباشد البته باختیم اما نباید فکر کنیم تمام راه‌ها بسته شده است. بازیکنان باید با انگیزه به کار خود ادامه دهند و تصور من این است اگر ما به لبنان نتیجه را واگذار می‌کنیم این مسئله به حالا ربطی ندارد.
این شکست‌ها به زمانی برمی‌گردد که تیم ملی ما به جام جهانی نرفت. متاسفانه ما از آن شکست درس نگرفتیم و می‌بینید که در حال درجا زدن هستیم.
هیچ پیشرفتی نکرده‌ایم. می‌دانید چرا؟
 چرا؟
چون فقط مسائل ریز را نگاه کردیم. مربی خارجی آوردیم و با او قرارداد بستیم اما هنوز از جایمان تکان نخورده‌ایم. حالا هم شرایط به شکلی شده که اگر ببازیم و به جام جهانی نرویم فوتبال ما بیشتر ضرر خواهد کرد و این مسئله به ضرر کل ورزش کشور است.
 راهکار شما چیست؟
فقط باید حمایت کنیم و روحیه بدهیم. اگر از کادر فنی انتقاد می‌کنیم نباید تخریبی باشد بازیکن تیم ملی احتیاج به روحیه دارد و شما این مسئله را به عینه هر روز در فوتبال باشگاهی ما هم می‌بینید. بازیکنان ملی‌پوش در تیم‌های خود هم کیفیت لازم را ندارند و به طور مثال بازیکنی مثل کریم انصاری‌فرد در پرسپولیس هم موفق نشده است. من انصاری‌فرد را مثال زدم چون او آقای گل لیگ برتر بوده و توانایی‌اش مشخص است اما وقتی چنین اتفاقاتی می‌افتد حتما یک جای کار ایراد دارد و تصور می‌کنم مقداری از آن روحی و روانی است. منظورم این است که حالا وقت تخریب کردن نیست چون دارایی ما همین است. ما نمی‌توانیم قهرمان جهان شویم اما می‌توانیم به جام جهانی برویم. پس بنابراین همه باید از لحاظ روحی به تیم ملی کمک کنند تا موفق شویم و به جام جهانی برویم سپس در سال آتی برنامه‌ریزی انجام دهیم و آینده‌نگر باشیم.
به استقلال برسیم تیم سابقتان را چطور دیدید؟
استقلال هم مثل خیلی از تیم‌ها شروع خوبی نداشت اما تصور می‌کنم اینها همه به برنامه‌ریزی لیگ ربط دارد. تقریبا 22 اردیبهشت ماه بود که لیگ ما تمام شد و خیلی از بازیکنان و تیم‌ها بدون استراحت وارد فصل نقل و انتقالات شدند و دیدید که چه شلوغی‌ها و بازار‌گرمی‌هایی به وجود آمد. برخی از تیم‌ها بیش از 20 بازیکن گرفتند و تا بخواهند آنها را با یکدیگر جمع کنند لیگ آغاز شد و نسبت به سال قبل یک ماه زودتر شروع شد. همین‌ها باعث شد که اکثر تیم‌های ما ریکاوری خوبی نداشته باشند و با یک سردرگمی وارد هفته‌های ابتدایی شوند. اگر می‌خواهم این حرف را بزنم نه می‌خواهم کسی را تخریب کنم نه چیزی عایدم می‌شود فقط از سر دلسوزی می‌گویم. استقلال هفته‌های اول خوب نبود اما انصافا هفته به هفته در حال بهتر شدن است و در بازی با راه‌آهن در 15 دقیقه اول خوب بازی کردند اما پس از آن افت فنی داشتند نه بدنی. شاید اگر راه‌آهن پنالتی‌اش را تبدیل به گل می‌کرد شرایط عوض می‌شد ولی در مجموع استقلال با وجود یک بازی کمتر می‌تواند مدعی باشد. به نظر من بازیکنان ذخیره و اصلی استقلال هیچ تفاوتی با هم ندارند و آنهایی که بیرون می‌نشینند پایین‌تر از اصلی‌ها نیستند. فکر می‌کنم استقلال هفته به هفته بهتر شود و شرایط این تیم متفاوت باشد.
مطالباتتان را از استقلال گرفتید؟
هنوز نه. متاسفانه اداره مالیات هم مالیات پولی را که نگرفته‌ایم می‌خواهد و ما هم اعتراض خودمان را نشان دادیم. فقط می‌شنویم که طلبمان را می‌گیریم و فقط می‌شنویم که اگر پولمان را ندهند نمی‌توانند در آسیا شرکت کنند اما اینها همه در حد حرف و حدیث و شعار است. آقایان فوتبال ما شعار نمی‌خواهد بلکه عمل می‌خواهد. آقایان قانون گذاشته‌اند که هر کس از تیم لیگ یک طلب داشته باشد می‌تواند بگیرد چون آنها زور ندارند. اگر می‌توانید زورتان را به لیگ برتری‌ها نشان دهید. من از سال 88 تا به امروز از استقلال طلب دارم که اگر آن پول را در بانک می‌گذاشتم کلی به نفعم بود. فقط می‌شنویم که امتیاز کسر می‌شود و هیچ اتفاقی نمی‌افتد.
ظاهرا خیلی ناراحت هستید؟
می‌گویند لیگ ما حرفه‌ای است. خیلی برایم جالب است که برخی‌ها در این فوتبال سند‌سازی می‌کنند که بدهکار نیستند. فوتبال ما در حال درجا زدن است چون رفیق‌بازی در آن حرف اول را می‌زند. باید همه چیز قانونمند باشد. آقای مدیر می‌گوید من بدهکارم و دوباره امسال بدهی می‌تراشد. من نمی‌دانم در فوتبالی که مدیرش بدهی روی بدهی می‌آورد چگونه باز هم او انتخاب می‌شود و کار می‌کند. آقایان در تلویزیون حاضر می‌شوند و شعار می‌دهند اما در عمل هیچ کاری انجام نمی‌دهند.
 در خصوص طلب‌تان با آقای فتح‌الله‌زاده صحبت نکردید؟
حرف زدن من فایده‌ای ندارد. وقتی پولمان را خواستیم گفتند بروید و شکایت کنید.
چه کسی گفت شما از استقلال شکایت کنید؟
از وحید طالب‌لو و هادی شکور‌ی بپرسید. مگر آنها طلبشان را نخواستند. به آنها گفتند بروید و شکایت کنید. ما گفتیم پولمان را بدهید. گفتند صبر کنید می‌دهیم. قرار هم بود که پول را از سازمان لیگ بگیریم.
 اما ظاهرا تا سال گذشته برای تیم‌های بدهکار جریمه کسب امتیاز در نظر می‌گرفتند؟
من که اولین نفری هستم که اقدام کرده‌ام و سازمان لیگ هم باید پول من را از آنها بگیرد اما به شما می‌گویم به جای گرفتن پول از استقلال مطمئن باشید پولم را از آسمان می‌گیرم. شاید خدا پول ما را به زمین فرستاد. همین آقایان می‌گویند وضع مالی ما خراب است حتما دلیل دارد که وضع مالی‌تان خراب است. به خدا باید از این تیم بروید اما برای ماندن هم چانه می‌زنید. به سازمان لیگ و به من و امثال من هم بدهکارند. آقایان باید از درآمد‌هایشان پول بدهند و وقتی درآمد ندارند چگونه این همه ریخت و پاش می‌شود.
در این فوتبال جر‌زنی حرف اول را می‌زند و سازمان لیگ هم که تا پارسال پول طلبکاران از باشگاه‌ها می‌گرفت و پرداخت می‌کرد امسال می‌گوید فقط مطالبات لیگ یکی را می‌توانید بگیرید و همین می‌شود که بدهی روی بدهی بالا می‌آید و قانونی وجود نخواهد داشت./ش


.:: آخرین مطالب ::.

» خداحافظی......................... ( چهارشنبه 5 مهر 1391 )
» تبریک آندو به پژمان منتظری ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» تراکتوری ها 50 میلیون تومان از حساب قلعه نویی کم کردند! ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» فرهاد اقای گل ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» ستارگان ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» بائو: خوشحالم پاسخ قاطعی به شایعات داده‌ام ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» کیانوش از فردا استارت می زند ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» ارسلونا قرارداد مسی را تمدید می‌کند باشگاه بارسلونا فاش کرد قصد دارد برای تمدید قرارداد ستاره تیمش به او پیشنهاد جدیدی ارائه کند ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» فتح الله زاده با مدیران اسپانسر جدید به توافق رسید ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» مرفاوی: بدهکارها برای ماندن در استقلال چانه‌زنی می‌کنند ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» آیا مجیدی در اروپا ست؟ ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» جلسه قلعه نویی با فتح الله زاده ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» هدیه مسئولان استقلال به پژمان: چند سکه بهار آزادی ( جمعه 31 شهریور 1391 )
» تمرینات امروز بارسلونا ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» نشتی خبر قلعه نویی قبل از بازی با فجر سپاسی ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» تمرینات امروز تیم فوتبال ریال مادرید ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» انصاری فرد: کاش استقلالی می‌شدم ! ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» جلسه هماهنگی بازی استقلال _فجر برگزار شد ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» دو نکته از کمپ ناصر حجازی ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» ببینید....ورژن جدید مسی ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» پیروزی بارسلونا، منچستریونایتد و بایرن مونیخ / توقف چلسی برابر یوونتوس ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» استقلال- فجرسپاسى : جدال سرهنگ و ژنرال ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» قلعه‌نویی: فردا می فهمید چه کسانی نیمکت نشین هستند ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» بارسا ( پنجشنبه 30 شهریور 1391 )
» گزارش و حاشیه های تمرین امروز تیم فوتبال استقلال ( چهارشنبه 29 شهریور 1391 )
» تمرینات بارسا در یوفا+عکس ( چهارشنبه 29 شهریور 1391 )
» آربلوا: راموس هنوز یک بازیکن کلیدی برای مادرید است ( چهارشنبه 29 شهریور 1391 )
» مودریچ: برای چنین بازی‌هایی به مادرید پیوستم ( چهارشنبه 29 شهریور 1391 )
» شکایت باشگاه استقلال از فرزامی ( چهارشنبه 29 شهریور 1391 )
» طاهری: استقلال با پرسینگ مانع شوتزنی مقاومت شود ( چهارشنبه 29 شهریور 1391 )

پیچک

اسلایدر

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic